Pocit, když vám v ringu zvednou ruku nahoru, je k nezaplacení, shodují se boxeři Claudie Tótová a Milan Matuška

Oba patří k velkým nadějím olomouckého boxu. V juniorských kategoriích získali řadu úspěchů. Claudie je mistryní České republiky a vicemistryní Evropy, Milan skončil na letošním republikovém mistrovství na třetím místě.

„Většina lidí si myslí, že box je nebezpečný sport, chrání nás ale pravidla,“ vysvětluje Claudie, která se před pár týdny vrátila z mistrovství Evropy v boxu žen. Sice bez medaile, ale zato se spoustou zkušeností. Velkým vzorem je pro ni táta a trenér v jedné osobě Stanislav Tót.

„Většina lidí si myslí, že box je nebezpečný sport, chrání nás ale pravidla.“
Claudie Tótová

Děti i rodiče zve na trénink do olomoucké tělocvičny Milan Matuška. „Zjistíte, že jde o sport, díky kterému získáte sebedůvěru,“ vysvětluje mladý muž, kterého do ringu přivedla maminka. „Mě box rozhodně změnil, přinesl mi do života radost a taky jsem začal cestovat,“ dodává.

„Box mi přinesl do života radost a taky jsem začal cestovat.“
Milan Matuška

Jaké jsou jejich sny? Oba by chtěli zažít atmosféru olympijských her, které považují za vrchol. Ty nejbližší proběhnou v roce 2024 v Paříži. „Sportem jsme si prostě nastavili nějakou budoucnost, která, doufáme, jenom poroste,“ říkají talentovaní olomoučtí boxeři.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.