O pořadu Počteníčko

Počteníčko je místem uměleckého střetávání tradičního a nového.

Cyklus, který v současnosti nabízí to nejlepší ze současné literární a dramatické tvorby - a to nejen zavedených autorů, ale zejména mladých tvůrců, kteří začínají ve stále hojnější míře psát pro rozhlas. Jsou to jak studenti rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky na brněnské JAMU (z ateliéru Prof. Antonína Přidala), tak autoři, kteří se s rozhlasem potkávají vůbec poprvé.

Tematicky i realizačně je tento cyklus otevřen všem dobrým nápadům a tvořivým lidem. Zapojíte se i Vy?

Po dvacetiletí, kdy rozhlasová dramatická tvorba prožívala částečný úpadek a odliv zájmu, se začíná utvářet nová generace a my jsme u toho.

Své dotazy, náměty, připomínky a tipy posílejte na adresu tomas.soldan@rozhlas.cz.

V roce 2006 jsme se vám rozhodli nabídnout kvalitní četby a dramatizace pro víkendový čas, které by nebyly vázány pouze na moderní literaturu. V rámci cyklu jsme vám nabídli jak díla klasiků literatury i rozhlasové tvorby, tak i možnost nahlédnout do tvorby mladých autorů. Nezaměřujeme se pouze na literaturu klasickou, takže jste mohli slyšet například povídky či seriály žánru sci-fi, historického románu, experimentální rozhlasové hry či umělecky zpracovanou literaturu faktu. Zajímavé je, že některá díla vznikla pouze pro tento cyklus, takže jste je mohli slyšet pouze v našem vysílání.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
neděle 18:04Olomouc

Pořad připravují

Další pořady

 • Stretnutie

  Stretnutie je vysielanie Českého rozhlasu pre slovenských spoluobčanov, ale aj pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o Slovensko a radi počúvajú slovenčinu.

 • Xaver a host

  Rozhovory, které mají šťávu.

 • Vánoční pohlazení

  Připomeňte si s námi vánoční zvyky, tradice a obyčeje a získejte vánoční dárkový balíček. Každý všední den od 30. listopadu do 23. prosince se na vás těší Zdeněk Junák.

 • Folklorní notování

  Tradice, písničky, zvyky a řemesla našich předků, jak se dodnes dochovaly v našich regionech.