Policisté z nové služebny v budově přerovského nádraží budou dohlížet na klidný život v jejím okolí

Služebna Policie ČR v budově přerovského nádraží
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Služebna Policie ČR v budově přerovského nádraží

Bezpečněji by se už brzo měli cítit lidé v okolí vlakového nádraží v Přerově, kde se pravidelně zdržují bezdomovci, lidé pod vlivem alkoholu a taky kapsáři. Zlepšení by mělo přinést v průběhu roku nové hlídkové oddělení republikové policie. Sloužit v ní mají desítky policistů. 

Paní Michaela čeká na svůj spoj na prvním nástupišti pod cedulí s odjezdy vlaků.  Bezpečně se tu necítí ani slečna Veronika. „Bojím se. Večer, když chodím z vlaku, je to takové nebezpečné,“ přiznává.

Asistent prevence kriminality, který mi nechce prozradit své jméno, obléká uniformu preventisty v Přerově už čtvrtým rokem. Na starosti má právě oblast v okolí vlakového nádraží. „Dávám pozor na tu lokalitu, dělám takový dozor,“ vysvětluje preventista.

Pomáhají mu i hlídky městské policie. Ty sem zajíždějí několikrát denně. V noci tu prochází psovod. Potvrzuje zástupce velitele Miroslav Komínek. „Je to sociálně vyloučená lokalita. Je tu velký pohyb lidí, tak se snažíme právě do této lokality směřovat minimálně jednu hlídku,“ dodává Komínek.

Ministerstvo vnitra proto teď plní slib svého někdejšího sociálnědemokratického ministra Chovance a od poloviny roku zřídí v budově vlakového nádraží oddělení hlídkové služby. Přijme pro něj desítky nových policistů. „Jsem přesvědčen o tom, že samotná přítomnost policistů také přispěje ke zvýšení bezpečnosti nejen ve městě, ale přímo v té lokalitě,“ říká šéf přerovské policie Martin Lebduška.

„Byl nejvyšší čas, Přerované vnímají tuto lokalitu mírně řečeno jako problematickou. Obtěžují je žebrající bezdomovci, zvýšená kriminalita, příležitostná prostituce i životní styl všudypřítomné minority, takže vybudování zázemí pro hlídkovou činnost Policie České republiky pochopitelně vítáme. Je to dobrá zpráva pro všechny Přerovany," reaguje Petr Kouba náměstek přerovského primátora z ODS.

Okolí vlakového a autobusového nádraží budou hlídat taky nové kamery. Budou modernější a kvalitnější než ty dosavadní.