Pošta u hlavního nádraží v Olomouci bude mít rozšířenou otevírací dobu. Klientů přibylo, tvrdí vedení města

21. srpen 2023 16:40

Zástupci České pošty rozšíří od září otevírací dobu pobočky u hlavního vlakového nádraží v Olomouci. Podle vedení radnice se tam po uzavření několika poboček ve městě výrazně zvýšil počet klientů. Od září tak bude ta u nádraží jedinou poštou v Olomouci, která otevře každý den už v osm hodin ráno.

„Chodím sem pracovně každý den, takže to vidím. Bývají tu fronty,“ říká paní Ivana, která na pobočce u hlavního nádraží v Olomouci vyřídila každodenní firemní obsílky. Podle ní návštěvníků pošty u nádraží po uzavření několika poboček v Olomouci přibylo. „Je tu víc důchodců na výplatu důchodu. Opravdu hodně to stouplo,“ dodává.

Náměstek primátora Otakar Bačák za hnutí Společně je rád, že Česká pošta od září rozšíří hodiny pro veřejnost už od osmi ráno, tedy z 39 na 54 hodin týdně. „Upozorňovali jsme na to už při zrušení dvou poboček, které na to byly navázány, že tam dojde k razantnímu nárůstu. Tím, že je pošta u nádraží, ji navíc využívají lidé, kteří v Olomouci nebydlí,“ zmiňuje Bačák.

Tím, že je pošta u nádraží, ji navíc využívají lidé, kteří v Olomouci nebydlí.
Otakar Bačák, náměstek primátora

Mluvčí České pošty Ivo Vysoudil potvrdil, že kvůli rozšíření otevírací doby přijali pět nových pracovníků. Odmítá ale, že by to bylo kvůli frontám po uzavření jiných poboček. Neevidují ani žádné stížnosti. „Zvýšená návštěvnost na pobočkách bývá například během vyplácení důchodů nebo sociálních dávek,“ uvádí Vysoudil.

Nová otevírací doba na pobočce České pošty u hlavního nádraží v Olomouci

V červenci Česká pošta zrušila mimo jiné i pobočku na Horním náměstí v centru Olomouce. O koupi paláce, ve kterém sídlila, usiluje i vedení radnice. Chtělo tam přesunout úředníky z agendy pro řidiče a uvažovalo i o provozování pobočky Pošta Partner Plus. Ministerstvo vnitra ale chce palác prodat ve veřejné dražbě.

Jaký byl záměr města s touto budovou? Poslechněte si kompletní reportáž ve výše přiloženém audiu.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Související