Při pěstování klívie myslete na správnou zálivku, hnojení a prostor pro kořínky
Klívie patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Její oranžové květy vypadají nádherně, a pokud víte, jak rostlinu pěstovat, bude vám dělat radost dlouhá léta.
Klívie potřebuje ke svému růstu slunce, poprvé kvete až po 3 – 5 letech. Pokud doma máte starší klívii, vyzkoušejte na podporu kvetení teplotní šok. Jak na to? Přeneste ji z chladnějšího prostředí, kde byla například v zimě, do teplejší místnosti. Zhruba po 14 dnech ji zase vraťte do chladu a pak zase do tepla, kde ji hojně zalévejte.
Klívie nemá ráda tvrdou vodu, prospívá jí pravidelná dávka hnojiva s vyšším obsahem draslíku, který podpoří tvorbu květů. Pokud ji pěstujete v malém květináči, je to pro ni doslova utrpení. Proto jí dopřejte nádobu, kde by kořínky měly prostor.
Související
-
Pokojovka a léčivka zároveň. Nejspíš ani nevíte, kolik takových rostlin doma máte
„Zajímavá je třeba dužnatka agávová, echevérie. Listy používáme na popáleniny, štípance, ale i na bradavice nebo kuří oka,“ vyjmenovává bylinkářka.
-
Péče o trávníky, pokojovky a další zahradnické zajímavosti
Asi bychom našli jen málo zahrad, ve kterých není ani kousek trávníku. A jen málo trávníků nepotřebuje alespoň občas drobné zahradnické zásahy. Jak je provést co nejlépe?
-
Jak reagují pokojovky na snížení teplot v domácnostech?
Naši prarodiče měli byty plné květin, ve dne teplo, v noci chladno, méně světla za menšími okny, a přece se pokojovým rostlinám skvěle dařilo.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.