Richard a Sandra Pogodovi: Hoď se do Pogody

Hoď se do pogody. Tak pojmenovali svou knihu plnou veselých historek Sandra a Richard Pogodovi, tedy – otec a dcera. Sandra je známá herečka, Richard neméně známý olomoucký muzikant. Oba však pojí nejenom rodinné vazby, ale taky obrovský smysl pro humor, ironii, nezkrotná zvědavost a vzácná schopnost udělat si legraci sám ze sebe.

Člověk by jim tu velmi neotřelou domácí i jinou pogodu opravdu málem záviděl, i když v ní občas jde i o život. Ovšem i v těchto dramatických situacích není o legraci nouze. Pogodovi jsou už zkrátka takoví, s nimi prostě nic není obyčejné, nic nejde klidně. Se Sandrou a Richardem se život zdá být jako dlouhá jízda na obřím kolotoči. Jednou jste dole, jindy nahoře, občas je vám špatně, ale pořád se s úsměvem škrábete nahoru. Za pozornost ostatně stojí i Sandřina anotace jejich společné knihy: Většina lidí má tátu, ale já mám tatu. Můj tata je, jak to říct… přírodní úkaz, lokální baron Prášil. Toto není ani tak kniha, jako dokořán otevřené okno do našeho obýváku. Vítejte! Doporučuji odskočit si, pak se posadit, slabší nátury se prosím přikurtují, a můžeme začít. Přísaháme s tatou, že všechny příběhy, které zde vyprávíme, se opravdu staly.

Kdo zná Sandru a Richarda Pogodovi, ten o tom nemá sebemenší pochybnost.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.