Rybí dům v Chotěbuzi představuje pestrobarevné rybky, mořské dravce i obyvatele našich řek
Pokud vás vaše toulky někdy zavedou do Chotěbuze v Moravskoslezském kraji, skoro na česko-polské hranici, můžete navštívit tamní Rybí dům a užít si báječnou pestrobarevnou podívanou v podobě rozmanité plejády našich i cizokrajných ryb. Čekají tam na vás akvarijní rybičky, mořští dravci i známé druhy ryb našich řek.
V menších akváriích, která hýří barvami od žluté a oranžové, přes červenou a fialovou, až po zelenou, modrou a hnědou, jsou k vidění jak běžné, tak i netypické druhy vodních živočichů. Včetně například axolotla mexického, zvaného vodní dráček, což je obojživelník se světlým hladkým trupem a nožičkami. Zaujmou ale také kostlín skvrnitý, nožovec velký, krunýřovec, muréna, ploskozubec nebo anténovec.
V další části expozice se pak vyjímají v obřích akváriích sladkovodní ryby, které pocházejí z našich řek a rybníků – kapři, štiky, cejni, sumci, líni, amuři i jeseter. Atraktivní obří akvária sahají přes dvě patra. V horní části si mohou návštěvníci ryby nakrmit, dole pak pozorovat život ryb pod hladinou. Podobně jako v běžné přírodě v rybníce nebo v jezeře.
Akvarijní centrum je v Rybím domě otevřené po celý rok, a to každý den kromě pondělí. Jeho návštěvu mohou zájemci spojit v rámci výletu také s prohlídkou nedalekého Archeoparku v Chotěbuzi, který patří k nejvýznamnějším pravěkým a raně středověkým památkám Těšínského Slezska.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.