Sametová revoluce

17. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sametová revoluce byla i veselá. Socha milicionáře obalená balónky
0:00
/
0:00

Je opravdu neuvěřitelné, že od listopadu 1989 uplynulo už třicet let. To je myslím stejně dlouhá doba jako ta, která je potřeba na to, aby se z novorozence, který nic neví a nic neumí, postupně vyvinul hotový, dospělý člověk, který má rozum a už jakési zkušenosti a který se dovede postarat o sebe i o jiné. Třicet let je zkrátka hrozně dlouhá doba.

Jak se správně má psát toto spojení a kdo je jeho pravděpodobným autorem. Nejen o tom je další jazykové okénko bohemisty Ondřeje Bláhy.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...