Šumperská Univerzita volného času nabízí smysluplné trávení volného času nejen seniorům

11. červenec 2022

Univerzitu volného času provozuje už šest let nezisková organizace PONTIS. „Jde o netradiční formu zájmového celoživotního vzdělávání,“ vysvětluje lektorka Tereza Moravcová.

Kurzy probíhají od září do června a jsou zaměřené na trénování paměti, sportovní a relaxační aktivity, výtvarnou činnost, počítačovou zdatnost a konverzaci v angličtině a němčině. S klienty, kteří jsou ze Šumperka a z přilehlých obcí, pracuje patnáct lektorů.

„Snažíme se prolínat témata v jednotlivých lekcích, aby se lidé dovzdělávali. V současné době se třeba hodně věnujeme médiím,“ doplňuje Moravcová.

V Univerzitě volného času si každý může vybrat to, co ho zajímá. Důležité je, aby si lidé v seniorském věku udržovali duševní zdraví, rozvíjeli své znalosti a byli stále v kontaktu s vrstevníky.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.