Těžké zrakové vadě vděčím za mnohé krásné ve svém životě, říká Dagmar Sýkorová, žena mnoha profesí

Dagmar Sýkorová je manažerka, koučka, zpěvačka, moderátorka, výkonná ředitelka Nadace profesora Vejdovského a také absolventka tehdy ještě litovelské Speciální školy profesora Vejdovského pro zrakově postižené děti.

Tato speciální škole je už několik let v moderním vybavení přesunuta do Olomouce-Hejčína a Dagmar Sýkorová apeluje na rodiče dětí se zrakovým handicapem:

„Specíální škola není zvláštní škola. Nebojte se děti do této školy dávat. Mají zde mnohem větší možnosti rozvíjet své dovednosti, vypořádat se se zrakovým handicapem a začlenit se do běžného života, než ve škole běžné.“

Jaká pozitiva nabízejí dětem speciální školy proti běžným? Jak pomůže zrakově postiženým lidem chystaný projekt „Stezka Stínava-po stopách profesora Václava Vejdovského“, na kterém se podílí Rotary Club Olomouc i Český rozhlas Olomouc? Proč se z lidí s fyzickým handicapem často stávají životní bojovníci a motivátoři? A také jak pracovat se strachem, který mnohé, v tomto nejistém období, může pohltit?

Poslechněte si kompletní rozhovor s Dagmar Sýkorovou ve výše přiloženém audiu.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio