Tipy na víkend v Olomouckém kraji

Čeká nás pěkný letní víkend. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých akcí v regionu.  

OLOMOUCKO

Zveme vás na Obecní veselici s Českým rozhlasem Olomouc. Tentokrát navštívíme Náměšť na Hané v sobotu 8. srpna. V areálu u kapličky vystoupí skupiny B.R.K., Zvláštní zóny a taky Atom Rock ze Zábřehu. Odpolednem bude provázet Zora Ježková. ZDE.

PROSTĚJOVSKO

Domamyslická stěna. To je název pátého ročníku přespolního běhu, který startuje v sobotu dopoledne na hřišti v Mostkovicích. Pro děti, kteří se vydají na trať nejdřív - v deset hodin, organizátoři připravili tříkilometrovou trasu. Na začátečníky bude čekat pětikilometrový úsek. Pokud si troufnete na hlavní trať, budete muset uběhnout rovných deset kilometrů. ZDE.

JESENICKO

Priessnitzův okruh. To je název tradičního orientačního závodu historických vozidel, který odstartuje v sobotu v 11 hodin v České Vsi. Soutěžit se ale bude i v pomalé jízdě a jízdě zručnosti. Po vyhlášení výsledků v 17 hodin bude následovat veteránská zábava se kapelou Down Beat Dixieland Band. Informace ZDE.

PŘEROVSKO

Hranický řez. To je název nultého ročníku dřevosochařské přehlídky u hranického zámku. Začala sice už ve čtvrtek, její účastníky ale budete moct sledovat při práci i o víkendu. Akce vyvrcholí v neděli, kdy si díla studentů uměleckořemeslného zpracování dřeva střední školy v Bystřici pod Hostýnem převezmou zástupci města. Podrobnosti TADY.

ŠUMPERSKO

Chovatelům králíků, drůbeže, holubů a exotů bude patřit o víkendu prostor u Obecního úřadu v Rapotíně. Jejich výstavu si můžete prohlédnout od sobotních 11 hodin dopoledne, v neděli je přístupná už od osmi ráno. Více informací ZDE.

Spustit audio

Související