Tipy na víkend v Olomouckém kraji

18. září 2020

Čeká nás pěkný víkend babího léta. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých akcí v regionu.  

OLOMOUCKO

Jak chutná Lošov zjistíte v sobotu na domácím food festivalu na fotbalovém hřišti v této olomoucké městské části. Ve stáncích na vás budou čekat dobroty od malých producentů z okolí Lošova a speciality z několika hostujících restaurací z Olomouce. Začátek akce je v jednu hodinu odpoledne. Podrobný program ZDE.

PROSTĚJOVSKO

V sobotu dopoledne se můžete přidat k dobrovolníkům, kteří budou v Prostějově uklízet břehy říčky Hloučely. Akce Ukliďme si Hloučelu začíná v devět hodin, sraz je u občerstvení U Abrahámka. S sebou si nezapomeňte vzít rukavice a igelitové pytle na nasbíraný odpad, vzkazují organizátoři. Bližší informace naleznete ZDE.

JESENICKO

Pokud patříte k příznivcům automobilů našich dědečků a babiček, neměli byste v sobotu chybět na Ukončení veteránské sezony ve Zlatých Horách. Akci zahájí v 9 hodin ráno výstava u informačního centra. V 11:15 odstartuje ze stejného místa orientační závod. 
Informace ZDE.

PŘEROVSKO

Plevel na talíři. To je název sobotní vycházky s botaničkou Ivanou Paukertovou v zahradě Ornitologické stanice Muzea Komenského v Přerově. Pokud dorazíte, můžete se těšit i na ochutnávku jídel z planých druhů rostlin. Začátek vycházky je v 9 hodin ráno. Podrobnosti naleznete TADY.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová