Tipy na víkend v Olomouckém kraji

18. září 2020

Čeká nás pěkný víkend babího léta. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých akcí v regionu.  

OLOMOUCKO

Jak chutná Lošov zjistíte v sobotu na domácím food festivalu na fotbalovém hřišti v této olomoucké městské části. Ve stáncích na vás budou čekat dobroty od malých producentů z okolí Lošova a speciality z několika hostujících restaurací z Olomouce. Začátek akce je v jednu hodinu odpoledne. Podrobný program ZDE.

PROSTĚJOVSKO

V sobotu dopoledne se můžete přidat k dobrovolníkům, kteří budou v Prostějově uklízet břehy říčky Hloučely. Akce Ukliďme si Hloučelu začíná v devět hodin, sraz je u občerstvení U Abrahámka. S sebou si nezapomeňte vzít rukavice a igelitové pytle na nasbíraný odpad, vzkazují organizátoři. Bližší informace naleznete ZDE.

JESENICKO

Pokud patříte k příznivcům automobilů našich dědečků a babiček, neměli byste v sobotu chybět na Ukončení veteránské sezony ve Zlatých Horách. Akci zahájí v 9 hodin ráno výstava u informačního centra. V 11:15 odstartuje ze stejného místa orientační závod. 
Informace ZDE.

PŘEROVSKO

Plevel na talíři. To je název sobotní vycházky s botaničkou Ivanou Paukertovou v zahradě Ornitologické stanice Muzea Komenského v Přerově. Pokud dorazíte, můžete se těšit i na ochutnávku jídel z planých druhů rostlin. Začátek vycházky je v 9 hodin ráno. Podrobnosti naleznete TADY.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.