Tomáš Bank: S tím, že máme olympijskou vítězku, jsem se smířil až po kontrole lyží

12. březen 2018
Trenér Tomáš Bank

Tomáš Bank přes 15 let trénoval svého bratra Ondřeje. Po skončení jeho kariéry vstoupil do týmu Ester Ledecké, která letos v Pchjongčchangu vybojovala zlato v super-G.

0:00
/
0:00

„Vítězství Ester mě překvapilo, i když jsem věděl, že někdy vyhrát může. V letošní sezóně už dvakrát na vítězství jela, ale buď se něco pokazilo, nebo bylo špatné počasí. Ale že se to povede na olympiádě, to jsme netušili,“ říká s úsměvem trenér Tomáš Bank.

Pro Tomáše Banka byla letošní olympiáda už pátou v pořadí. Jak s nadsázkou komentuje, víc si užije olympiády letní. U televize. Ty zimní bývají zpravidla pracovní. „Děláme tréninky, přípravu, zúčastňujeme se losování, máme schůzky s trenéry, takže moc času nezbývá. Letos jsem ale stihl, když už bylo po všech závodech, jít na hokej,“ dodává.

K týmu Ester Ledecké se Tomáš Bank přidal v roce 2016. Kromě snowboardového trenéra, který je z Ameriky, pochází všichni z týmu ze Šumperska. Kromě Tomáše s Ester spolupracují jeho bratr Ondřej Bank, servisman a trenér Petr Kouřil, fyzioterapeut Jakub Marek a kondiční trenér Jan Klapáč. Tomáš Bank je současně šéftrenérem české reprezentace mužů v alpském lyžování.