Tradice uničovské ZUŠ sahá do doby těsně po válce

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Konzert ZUŠ Uničov

Už v roce 1945 vznikla v Uničově Městská hudební škola, do které se přihlásilo 88 žáků. Do dnešních dnů se z ní vyvinula moderní čtyřoborová umělecké škola, jejíž absolventi sbírají úspěchy v širokém okolí.

Výtvarné, taneční, hudební a literárně dramatické obory zde dnes navštěvuje kolem 600 žáků, o něž se staré třicítka pedagogů. A nejsou to zdaleka jen děti z Uničova. Dojíždí sem z širokého okolí a hudební obory nabízí též pobočka školy v Libině. O škole a jejich žácích jsme si povídali s ředitelkou Ludmilou Smetanovou.

autor: kbz
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.