Úterní Noční linka: Chodili jste do tanečních?

11. prosinec 2018

Chodili jste do tanečních? Jak na ně vzpomínáte? Našli jste si tam lásku, nebo přátelství? Chtěli byste si taneční zopakovat i v dospělosti?

Toto období patří mimo jiné tanečním kurzům. Tanec je považován za základní disciplínu, kterou by měl alespoň v základech ovládat každý. Navíc taneční kurzy jsou skvělou příležitostí přiučit jedince ve složitém pubertálním věku společenskému chování a vystupování.

Mnohé dívky si poprvé v životě obují boty na vysokém podpatku, většina chlapců si poprvé vyzkouší oblek, někteří i bílé rukavičky. V tanečních vznikají celoživotní přátelství, ale i trvalé lásky, nejedno manželství vyklíčilo právě na tanečním parketu. Jak vzpomínáte na dobu tanečních? A nepatříte také náhodou k těm, kteří v době nejrůznějších televizních tanečních soutěží zatoužili zdokonalit své taneční umění a zapsali se do tanečních pro dospělé?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.