Úterní Noční linka: Chodili jste do tanečních?

11. prosinec 2018

Chodili jste do tanečních? Jak na ně vzpomínáte? Našli jste si tam lásku, nebo přátelství? Chtěli byste si taneční zopakovat i v dospělosti?

Toto období patří mimo jiné tanečním kurzům. Tanec je považován za základní disciplínu, kterou by měl alespoň v základech ovládat každý. Navíc taneční kurzy jsou skvělou příležitostí přiučit jedince ve složitém pubertálním věku společenskému chování a vystupování.

Mnohé dívky si poprvé v životě obují boty na vysokém podpatku, většina chlapců si poprvé vyzkouší oblek, někteří i bílé rukavičky. V tanečních vznikají celoživotní přátelství, ale i trvalé lásky, nejedno manželství vyklíčilo právě na tanečním parketu. Jak vzpomínáte na dobu tanečních? A nepatříte také náhodou k těm, kteří v době nejrůznějších televizních tanečních soutěží zatoužili zdokonalit své taneční umění a zapsali se do tanečních pro dospělé?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.