Úterní Noční linka: Dobrodružství, na které nezapomenu

31. srpen 2021

Prožili jste někdy v životě prázdninové, nebo dovolenkové dobrodružství, na které nikdy nezapomenete?

Prožít opravdové dobrodružství by chtěla většina lidí, ale vždy to nemusí být tak jednoduché. Každý máme totiž jiné požadavky a úplně jinou představu o takovém správně vydařeném dobrodružství. Pokud jste například milovníci přírody, baví vás chodit pěšky po kraji a nocovat pod širákem, možná vás baví proplouvat na nejrůznějších místech divoké vodní peřeje a užívat si čerstvého vzduchu kolem vody.

Možná vás baví sledovat silnici před sebou a dojet autem na neznámá místa. Možná  zažíváte, nebo jste zažívali vzrušující dobrodružství se svými dětmi a stavěli s nimi domy v korunách stromů, dívali se na hvězdy, slaňovali po svahu, vytvářeli obří mýdlovou bublinu nebo jste třeba krmili sedm různých druhů zvířat a největším zážitkem pro vás byl úžas a radost v dětských očích. Co pro vás bylo nezapomenutelným prázdninovým, či dovolenkovým dobrodružstvím?

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...