Úterní Noční linka: Je životní energie dar v genech nebo tvrdá práce?

9. březen 2021

Je životní energie a aktivita dar, se kterým jsme se narodili? Někdo má zkrátka životní energie více a někdo méně a nedá se s tím nic dělat? Nebo úroveň své životní energie můžeme zvyšovat způsobem svého myšlení, konání, stravování? Jaká je vaše životní energie?

Často, když cítíme nedostatek energie, toužíme moci se dobít stejně, jako dobíjíme mobil nebo notebook. Přitom téměř každý člověk má někde poblíž živoucí příklad někoho, kdo je plný energie vždycky – a může to být třeba i jeho vlastní babička nebo jiný daleko starší člověk. Protože nevíme, jak energii dobít, obracíme se k nárazovým prostředkům: naléváme se kávou, o víkendu vyspáváme až do pozdního odpoledne nebo pustošíme regály s energetickými nápoji v nejbližším supermarketu. Přitom životní energií je vybaven každý. Někdo jí má více, jiný méně, ale mají ji všichni. Problémem mnohých z nás je možná skutečnost, že zbůhdarma a nesmyslně svoji energii utrácíme, plýtváme s ní na všechny strany, aniž bychom si toho sami byli vědomi.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...