Úterní Noční linka: Lovy beze zbraní

4. prosinec 2018

Jaké zážitky jste v životě ulovili v kontaktu s přírodou, s lesem a se zvířaty, těmi divokými, ale i vašimi domácími mazlíčky? Chodíte rádi do lesa? Do přírody? Pozorujete rádi ptáky, když chodí v zimě na krmítko? A kdo ví, možná jste v přírodě při nějakém výletu ulovili i svoji životní lásku. Pokud i vy patříte k lovcům beze zbraní, k lovcům zážitků v přírodě, pochlubte se se svými úlovky dnes v Noční lince.

Lovy beze zbraní, tak to je jedinečná publikace Jaromíra Tomečka, která nás nechává nahlédnout slovem i obrazem do života zvířat, do tajů přírody. A možná pamatujete i na besední pořad s milovníky přírody a myslivosti, se kterým řadu let sklízela úspěchy Česká televize Ostrava.

Zkrátka příroda nás stále přitahuje, inspiruje, poutá.  Je tím nejdokonalejším umělcem, protože nikdo nedokáže tvořit tak neosobně jako ona. Když dovede své dílo k dokonalosti, bez váhání se ho vzdá jen proto, aby je přeměnila s příchodem dalšího ročního období. Dokonalá krása se takto pojí s její hlubokou moudrostí. Jsou to nezapomenutelné okamžiky, když se můžeme radovat z přítomnosti její nespoutané krásy a měli bychom za to být vděční.  A tak se pojďme i v Noční lince vrátit k dávné zkušenosti, že lidé rádi poslouchají příběhy a ty vaše, které s přírodou souvisejí, pojďme sdílet společně v následujících dvou hodinách.

autor: zos
Spustit audio