Úterní Noční Linka: Největší dětská dobrodružství

31. leden 2023

Pamatujete na vaše největší dětská dobrodružství, která jste jako malí prožívali? Kde to bylo, s kým a kolik vám bylo let? A zůstal vám smysl pro dobrodružství i v dospělosti?

Měsíc leden 2023 končí a my jsme si v jeho polovině připomínali také Jaroslava Foglara a jeho Rychlé šípy. Uplynulo totiž 84 let, kdy v časopise Mladý hlasatel začal vycházet Foglarův kreslený seriál. Rychlé šípy nabraly brzy na popularitě a spousta fanoušků mohla roky sledovat dobrodružství pětice kamarádů.

Pojďme v Noční lince zavzpomínat na vaše dětská dobrodružství. Dnešní děti se nejčastěji pohybují mezi místy, kde jsou vždy v přítomnosti dospělých a pod kontrolou. A hlavně ve městě dnes opravdu není mnoho míst, kam se mohou vydat a být odkázány samy na sebe.

A určitě pamatujete, že dříve to bylo jiné, bylo normální, že řada rodičů o svých dětech třeba celé odpoledne neměla ponětí a dobrodružství se dala zažít opravdu spousta. Na která dětská dobrodružství vzpomínáte vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.