Úterní Noční linka: Plavu často - plavu rád. Nebo ne?

13. červenec 2021

Jak a s kým jste se učili plavat? Umíte plavat? Milujete koupání nebo naopak? Patříte k odvážným plavcům?

Když začne pálit slunce a nastane čas dovolených, velká většina z nás se rázem obléká do plavek a spěcháme k vodě. Nezáleží na tom, jestli máme bazén na zahradě, vyjedeme si na koupaliště nebo si zajedeme jen někam k jezeru či rybníku nebo třeba k moři. Pokaždé, když vstoupíme do vody, ponoříme se a začneme plavat, děláme to v dobré víře, že se nejen osvěžíme, ale že tato aktivita prospívá našemu tělu, zdraví i kondici. Zda je to skutečně tak samozřejmě záleží ma mnoha faktorech.

Jiná věc ale je, že mnoho lidí plavat neumí a stále více dětí patří k neplavcům, či plavcům , kteří do zdatnosti mají ale daleko. Patříte mezi ně? Anebo jste ve vodě jako čiperná rybka? Umite-li plavat,jak a kdo vás naučil? Vyrůstali jste u vody? Jaké máte s vodou zážitky? Voda je živel zrádný, stalo se,že jste někdy polykali  andělíčky a od té doby máte z vody respekt? Máte raději koupaliště, rybník nebo je vaší láskou moře?

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová