Úterní Noční linka: Pouta lásky: adopce a pěstounská péče

16. duben 2024

Dnes máme pro vás velmi důležité téma: Pěstounská péče a adopce - má to smysl.

Máte osobní zkušenost s pěstounskou péčí nebo adopcí? Pokud ano, co vás vedlo k tomuto rozhodnutí? A jak na to reagoval váš partner?

Byl proces před adopcí nebo začátkem pěstounské péče náročný? Jakými testy jste museli projít? Co vám tato zkušenost přinesla? Naplnila vaše očekávání? Jak vám to změnilo život?

Znáte ve svém okolí někoho, kdo se rozhodl pro tuto velkou životní roli? Jak to dopadlo? Možná jste sami prožili období v dětském domově nebo u pěstounů - jaké jsou vaše vzpomínky? Dnes se těšíme na slova o naději.

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.