Úterní Noční Linka: Taneční, jak na ně vzpomínáte?

22. listopad 2022

Chodili jste do tanečních? Jak na ně vzpomínáte? Naučí taneční mladého člověka společenskému chování? Dámy, ještě si vzpomenete, co jste měly na sobě na prodloužené? Našli jste si v tanečních lásku, nebo přátelství? Chtěli byste si to zopakovat? Třeba v tanečních pro dospělé?

Tanec je považován za dispciplínu, kterou by měl alespoň v základech ovládat každý, jako třeba plavání. A s ním také související umění společenského chování. Vždyť právě taneční kurzy slouží také účelu přiučit jedince ve složitém pubertálním věku společenskému chování a vystupování. Mnohé dívky si poprvé v životě obují boty na vysokém podpatku, pro většinu chlapců je toto příležitost vidět se poprvé v obleku, natáhnout bílé rukavičky, všichni se najednou cítí tak nějak více dospěle.

V tanečních vznikají celoživotní přátelství, ale i lásky, nejedno manželství vyklíčilo právě na tanečním parketu. Jak vzpomínáte na dobu tanečních? A nepatříte také náhodou k těm, kteří v době nejrůznějších televizních tanečních soutěží zatoužili zdokonalit své taneční umění a zapsali se do tanečních pro dospělé?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.