Úterní Noční Linka: Vracíme se ke kulturním zážitkům?

7. únor 2023

Máte rádi kulturní zážitky? Jakou kulturní událost jste si užili v poslední době? A žili jste kulturou více v dobách svého mládí, v manželství, nebo byl čas až v penzi? A jaký způsob kulturního vyžití je vám nejbližší?

V uplynulých dvou letech, poznamenaných koronavirovou pandemií a omezeními všeho druhu, jsme si kulturní zážitky příliš dopřávat nemohli. Pamatujete? Divadla, výstavy, koncerty, kina, vše omezené nebo vůbec, o plesové sezoně ani nemluvě.

Teď ale, zdá se, se vracíme k normálu a lidé mají chuť se bavit. Je pravda, že vstupné téměř na cokoliv podražilo kvůli krizi a vysokým cenám energií, ale přesto i senioři mají chuť alespoň jednou za čas využít slevy a hezký kulturní zážitek si dopřát.

Tady na Hané jsme si například o víkendu dopřáli pravý hanácký masopust se vším, co k němu patří. A je to dobře. Kultura povznáší ducha a pobavení i zážitky u dobrého kulturního programu jsou vždy příjemným zpestřením dne.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.