Úterní Noční Linka: Vracíme se ke kulturním zážitkům?

7. únor 2023

Máte rádi kulturní zážitky? Jakou kulturní událost jste si užili v poslední době? A žili jste kulturou více v dobách svého mládí, v manželství, nebo byl čas až v penzi? A jaký způsob kulturního vyžití je vám nejbližší?

V uplynulých dvou letech, poznamenaných koronavirovou pandemií a omezeními všeho druhu, jsme si kulturní zážitky příliš dopřávat nemohli. Pamatujete? Divadla, výstavy, koncerty, kina, vše omezené nebo vůbec, o plesové sezoně ani nemluvě.

Teď ale, zdá se, se vracíme k normálu a lidé mají chuť se bavit. Je pravda, že vstupné téměř na cokoliv podražilo kvůli krizi a vysokým cenám energií, ale přesto i senioři mají chuť alespoň jednou za čas využít slevy a hezký kulturní zážitek si dopřát.

Tady na Hané jsme si například o víkendu dopřáli pravý hanácký masopust se vším, co k němu patří. A je to dobře. Kultura povznáší ducha a pobavení i zážitky u dobrého kulturního programu jsou vždy příjemným zpestřením dne.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.