Úterní Noční Linka: Zvíře, na které nezapomenu

25. srpen 2020

Na jaké zvíře nikdy nezapomenete? A proč ho stále máte v paměti? Pomohlo vám v těžkých situacích, zachránilo vám život nebo naopak vy jemu? Bylo to zvíře, se kterým jste vyrůstali, s kterým máte spojené své dětství? Je to zvíře, které bylo divoké, ale na vás si tak zvyklo, že se k vám vrací a nebojí se?

Během života většině lidí vstupuje do životního prostoru řada zvířat. Možná bydlíte na vesnici a chováte užitková zvířata, s některými, ať už jsou to králíci, drůbež, či holubi dokonce jezdíte po výstavách a jste na ně právem pyšní. A druzí zase pustili zvíře do své nejtěsnější blízkosti, protože pejsek, kočka, papoušek, želva či králíček se stali vaším domácím kamarádem. Ať už je to tak, či onak, milovníkům zvířat se většinou stává, že na některé se prostě nedá zapomenut. Natolik nám přirostlo k srdci, že je máme pořád v paměti, schováváme si jeho fotografie a hledáme jemu podobné následovníky. Měli jste ve svém životě také vy zvíře, na které nezapomenete? A proč?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.