Úterý: Fotografuji rád - a proč vlastně?

20. leden 2015

Fotíte rádi? Potrpíte si na rodinná alba a dokumentování svého života? Dáváte fotky na Facebook a jste rádi, když veřejnost takto nahlíží do vašeho života? Nebo jsou pro vás fotky něčím důvěrným?

K fotografování jsme se mnozí dostali jako náctiletí, když jsme si za peníze, ušetřené z brigád, či za občasných přispění chápajících příbuzných, koupili - třeba starou Flexaretu. Filmy jsme si zkoušeli sami vyvolávat a těšili jsme se z momentek, které nám připadaly velmi umělecké a originální.....

Možná to znáte i vy... Se zaměstnáním a příchodem rodiny nastanou jiné starosti, fotografování se postupně omezí na rodinné snímky, nebo zanikne úplně a po letech pauzy zjistíme, že je to velká škoda, že mnoho krásných okamžiků už nikdy nevrátíte a že vlastně takové fotografování může být úžasným koníčkem, který upevňuje rodinné vztahy. Patří fotografování i do vaší rodiny? Fotíte se rádi?


autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.