Úterý: Holocaust - odkaz každému z nás?

27. leden 2015

Holocaust byl historicky jedním z největších porušení lidských práv. Zamýšleli jste se někdy nad tím, která práva jsou pro váš každodenní život důležitá? Chápeme dostatečně význam slova "holocaust"? Známe historické souvislosti ? Vzhledem k tomu, co se děje ve světě - má odkaz obětí holocaustu stále svoji platnost?

Od roku 2005 si každoročně 27. ledna připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Tento den má připomínat utrpení přibližně šesti milionů židovských obětí holocaustu za druhé světové války a rovněž osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau Rudou armádou 27. ledna 1945. Věřím, že každý z nás si aspoň někdy hluboko v srdci připustí vzpomínku na tyto nevinné oběti a přání, že snad už svět nebude podobné hrůzy nikdy opakovat a poučí se z minulosti.


autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.