Úterý: Splněná přání

9. prosinec 2014

Splnili jste si někdy některý svůj sen? Své velké přání? A jaké vlastně jsou, nebo byly právě ty vaše životní sny a touhy?

Všichni máme sny. Jeden si přeji být štíhlejší, jiný si přejete mít více peněz, ten si přeje přeplavat kanál La Manche a jiní si přejí založit hudební skupinu. Bohužel, většina našich snů se nikdy nesplní, protože nemáme odvahu je uskutečnit. Říkáme si, že ještě nenastala vhodná doba… Jsou důležitější věci než soustředit se na své sny... Sny si mohou plnit jen klikaři... A co vy? Splnili jste si někdy nějaký sen?


autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.