V Olomouci bude nová cyklostezka. Začnou ji stavět v létě na třídě 17. listopadu nedaleko centra města

10. červenec 2023 10:11

Na třídě 17. listopadu v Olomouci dělníci začnou během letních prázdnin stavět stezku pro chodce a cyklisty. Propojením s už stávajícím úsekem před budovou Přírodovědecké fakulty vznikne trasa od třídy Kosmonautů po Šmeralovu ulici.

„Je to cyklostezka nebo spíš společná stezka pro chodce a cyklisty, takže je oddělená od automobilové dopravy. Cyklisté nejezdí vedle zaparkovaných aut, takže nehrozí, že by byli sraženi třeba otevřenými dveřmi,“ popisuje architekt Petr Daněk, nadšený cyklista a člen komise pro dopravu Olomouckého kraje.

Cyklisté navíc budou trochu odděleni od chodců. „Cyklisté někdy vadí nejenom autům, ale často také chodcům. Tento typ, kdy je stezka trochu oddělená od chodců a hodně od silnice, je ideální. Tady je možné ji takto udělat,“ dodal Daněk.

Jak konkrétně bude cyklostezka vypadat? Kolik bude měřit? Na kolik peněz přijde a co díky ní město vyřeší? Poslechněte si v kompletní reportáži Blanky Mazalové v audiu výše.

Cyklostezka na ulici Šmeralova

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio