V Olomouckém kraji je koronavirem nakažených již 450 lidí

Nový koronavirus: snímek viru SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc COVID-19, pod elektronovým mikroskopem. Výběžky na vnějším okraji vytvářejí podobu koróny či koruny, dle čehož se koronaviry označují. Fotografie od amerického úřadu National Institute of Hea

Nakažených novým typem koronaviru je v České republice 4944 lidí, z toho v Olomouckém kraji 450. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví z úterního večera. Nejpočetnější je výskyt případů covid-19 nadále v Praze, kde na každých 100 tisíc obyvatel připadá podle ministerstva přibližně 89 lidí s touto nemocí.

Druhý nejčastější výskyt je v Olomouckém kraji, kde na 100 tisíc obyvatel připadá 69 lidí s pozitivním testem na koronavirus. Počet potvrzených nakažených v Olomouckém kraji stoupl v denním srovnání o 28 lidí na celkových 450. Podle webu Olomouckého kraje krajpomaha.cz je z toho 198 případů v Olomouci a okolí, na Litovelsku je to 107. Celkem bylo otestováno k úternímu večeru přes 3300 obyvatel z Olomouckého kraje. Šest z nich v souvislosti s nemocí zemřelo, vyléčených už je 14.

Aktuální počet osob s prokázanou nákazou covid-19 v Olomouckém kraji k 7. 4. 2020

Tým studentů z katedry geoinformatiky Univerzity Palackého spustil užitečný web, který situaci mapuje podle lokalit. Odkaz ZDE.

autor: Martin Dostál|zdroj: ČTK
Spustit audio

Související