Vedení olomoucké fakultní nemocnice chystá stavbu nového onkologického pavilonu. Zkrátí se čekací doba a zvětší kapacity pro léčbu

9. červenec 2024 09:14

Vedení olomoucké fakultní nemocnice chystá stavbu nového onkologického pavilonu. Díky investici za zhruba 325 milionů korun by se měla zkrátit čekací doba na vyšetření a zvýšit kapacita pro léčbu onkologických pacientů. Těch podle údajů zdravotníků přibývá.

Na potřebné infuze by pacienti olomoucké fakultní nemocnice mohli v budoucnu čekat kratší dobu než teď. A to díky stavbě nového onkologického pavilonu. Jeho součástí totiž podle Bohuslava Melichara, přednosty Onkologické kliniky FNOL, bude mimo jiné i nový chemostacionář.

„Péče bude poskytována ve větším pohodlí jak pro pacienty, tak pro poskytující personál. Bude tam víc ambulancí a rovněž tam nebudou k aplikaci léčby čekací doby, které jsou v tuto chvíli takové, že pacient musí čekat jednu nebo dvě hodiny, než se uvolní místo. K dispozici bude dvojnásobný počet lůžek, takže léčba bude mnohem plynulejší,“ popisuje Melichar.

Podoba zvenku chystaného nového onkologického pavilonu ve Fakultní nemocnici Olomouc

Nová šestipodlažní budova bude sousedit s ambulantním pavilonem Hemato-onkologické kliniky. Zdravotníkům i pacientům budou podle Melichara sloužit mimo jiné i nové ambulance. Budou tam pracovny lékařů, také místo pro provádění klinických studí a další vědeckou práci,“ dodává Melichar.

Péče bude poskytována ve větším pohodlí jak pro pacienty, tak pro poskytující personál.
Bohuslav Melichar, přednosta Onkologické kliniky FNOL

Pro stavbu nového pavilonu nemocnice podle vedoucího Odboru Investic Františka Valíčka momentálně vybírá zhotovitele. „Pavilon je rozpočtovaný na 325 milionů korun bez DPH. S tím, že v tuto chvíli hodnotíme nabídky v rámci veřejné zakázky. Cenu prozradíme zanedlouho, ale v tuto chvíli ještě není výběrové řízení uzavřeno. Předpokládáme však výrazně nižší nabídkovou cenu. Samotnou stavbu bychom chtěli zahájit někdy v průběhu konce prázdnin, spíše asi na začátku září,“ informuje Valíček. 

Hotovo by pak podle něj mohlo být koncem roku 2025.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio