Velký obrat proti lídrovi tabulky. Mora na Štěpána obrala nadupané Pardubice o dva body

27. prosinec 2022 12:05

Hokejisté Olomouce vybojovali cenné dva body v souboji s vedoucím celkem extraligy. Pardubice porazili 3:2 v prodloužení po gólu Lukáše Nahodila. Většinu zápasu přitom prohrávali. Dva góly včetně rozhodujícího vstřelili v početní převaze.

„Je to zklamání, zvlášť když jsme vedli 2:1. Měli jsme tam přesilovky, kdybychom v nich dali gól, uklidnilo by se to,“ říkal po utkání pardubický útočník Tomáš Hyka.

„Jsem šťastný, že jsme to zvládli.“
Tomáš Dujsík, obránce HC Olomouc

Podstatně spokojenější byl olomoucký obránce Tomáš Dujsík. „Jsem šťastný, že jsme to zvládli. V první třetině na nás Pardubice vletěly, byly lepší. Pak jsme se jim ale vyrovnali, občas byli i lepší. Po zásluze jsme byli odměněni,“ těšilo Dujsíka. Soupeř přitom podle něj potvrdil svou mimořádnou kvalitu. „Na extraligu tam mají fakt velké individuality. Ale poprali jsme se s tím nakonec dobře,“ uvedl po utkání, do nějž Hanáci nastoupili ve speciálních zelených vánočních dresech.

Olomoucký obránce nastoupil do zápasu po pauze kvůli zranění. A hned dal gól. Co k tomu sám Dujsík řekl? Poslechněte si v kompletní reportáži Tomáše Minarčíka.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

autoři: Tomáš Minarčík , dja