Vlaďka Včelná z Moravského divadla je nominovaná na Cenu Františka Filipovského v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v dabingu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vladimíra Včelná
0:00
/
0:00

Vlaďka Včelná, Tereza Bebarová a Zuzana Slavíková – to jsou tři herečky, které se letos o dabingovou cenu ucházejí. „Jsem ráda, že si mě všimli. Dabing dělám už 25 let a moc mě to baví,“ říká Vlaďka Včelná.

S dabingem začínala během studia na pražské konzervatoři. Jejími spolužáky byli Tereza Duchková a Michal Jagelka, kteří už měli spoustu zkušeností a do studia přivedli celý ročník. „Tenkrát se pracovalo na seriálu Beverly Hills 90210, kde byla spousta hromadných scén,“ vzpomíná Vlaďka Včelná, kterou si pak na menší a posléze velké role začali zvát další režiséři.

Dabovat nepřestala ani po nástupu do Moravského divadla. „Jezdit mezi Olomoucí a Prahou není problém. Za ty dvě a půl hodiny ve vlaku si odpočinu, přečtu si text a připravím se,“ říká herečka s krásným hlasem a skvělou češtinou.

Velmi často dabuje francouzskou herečku Audrey Tautou. Slyšet jste ji mohli např. ve filmech Šifra mistra Leonarda, Špína Londýna, Pěna dní, Erasmus a spol., Má mě rád, nemá mě rád a dalších.

Na Cenu Františka Filipovského je Vlaďka Včelná nominovaná za svůj výkon v seriálu Námořní vyšetřovací služba. Vyhlášení proběhne 21. září letošního roku v Přelouči. Držíme palce.