Vyšší bezpečnost slibovali před volbami obyvatelům Přerova mnozí tamní politici. Splnili slib?

25. září 2023 14:49

Vyšší bezpečnost slibovali obyvatelům Přerova mnozí tamní politici před komunálními volbami. Rok po nich ulice hlídají zmodernizované kamery a kromě vyhlášky, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti, ve městě platí taky nová zakazující ve vybraných lokalitách žebrání. 

Díky vyhlášce teď můžou strážníci problémové skupinky lidí vykázat z blízkosti škol, nádraží a okolí nákupních center.

Podle Miroslava Komínka zástupce ředitele městské policie v Přerově jejich hlídky vůbec nejčastěji vyjíždějí právě k supermarketům, kde žebrající po lidech požadují drobné z vrácených košíků.

Městská policie v Přerově často řeší potíže s lidmi, který na veřejnosti popíjí alkohol a například žebrají peníze od kolemjdoucích

„Především od starších lidí nebo od dětí právě dostanou nějaký obnos na základě toho neustálého obtěžování. Problém může nastat, kdy to dostanou i od lidí, kteří mají obavu, že když jim něco nedají, tak jim poškodí auto a tak dále,“ uvedl Komínek.

Primátor Petr Vrána volený za hnutí ANO spolu se Správou železnic dohodl, že ještě letos srovnají se zemí několik budov v železničním depu, kde lidé bez domova přespávají. „V Přerově máme tradičně velký počet sociálně nepřizpůsobivých obyvatel. Bohužel se to traduje už od 60. let a každá vládnoucí garnitura tady s tímto faktorem bojuje,“ konstatoval Vrána.

Znepříjemnit sociálně nepřízpůsobivým pobyt

„Věřím, že pokud těmto lidem, kteří neumí žít slušným způsobem života, budeme pobyt znepříjemňovat a například nebudou mít kde bydlet - to znamená, že když se ty skvoty zdemolují – tak, že třeba opustí Přerov,“ dodal Vrána.

Magistrát také od loňska posílil tým asistentů prevence kriminality, Aktuálně jich ve městě působí šest.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Související