Výstava Dětský svět ve Vlastivědném muzeu v Olomouci bude pokračovat. Narušený strop je zabezpečený
Poškozený strop největšího výstavního sálu Vlastivědného muzea v Olomouci je provizorně zabezpečený lešením a sítěmi. Od pátku v něm díky tomu bude pokračovat výstava Dětský svět.
„Zatím jsme výstavu přizpůsobili novým podmínkám a s tím, že ji prodloužíme až do konce letošního října. A pak teprve by sál svaté Kláry vyklidil a připravil na finální opravu,“ uvedl mluvčí muzea Antonín Valenta.
Valenta také sdělil, že samotná oprava praskliny je podle projektu plánována na dobu asi pěti měsíců.
Ještě před dočasným zavřením jsme výstavu Dětský svět navštvívili s pořadem Přímo z místa. Pusťte si celou reportáž, podívejte se na video i fotografie ZDE.
Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.
Související
-
FOTO a VIDEO: Od malované vařečky po digitální hru. Jak se měnilo dětství v 19. a 20. století?
Jak se vyvíjela péče o novorozence, jak se formovalo školství, odkdy mají děti svůj pokojíček, do čeho se dříve oblékaly a s čím si hrály?
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Praha má mít do roku 2050 o 400 000 obyvatel více. ‚V okolí nestačí infrastruktura,‘ říká sociolog
-
Policie v Praze pátrá po ozbrojeném muži, může být nebezepečný
-
Koalice slibovala zpřísnit střet zájmů. Ruku pro to ve středu nezvedli lidovci ani poslanci ODS
-
ŽIVĚ: Hokejisté Karlových Varů hostí Plzeň, utkání vysílá Radiožurnál Sport v přímém přenosu