ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila na hrad Svojanov

16. červenec 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do Pardubického kraje. Hrad Svojanov byl založen ve 13. století a leží nad romantickým údolím řeky Křetínky.

Architektura hradu je směs gotiky s empírem, mísí se tedy středověk s 19. stoletím. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka. Je ve vlastnictví města Polička. Přesně to byly indicie, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali.

Připraveny byly ochutnávky pokrmů připravených podle starých receptů a sraz si tu dala auta značky Moskvič. Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu kastelána hradu Miloše Dempíra, pořadatelku akce Květu Korbářovou, o dobových pokrmech mluvila Dagmar Moravcová, o moskvičích spoluorganizátor akce Martin Krátký. Poslechněte si v záznamu pořadu.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová