Ábr Fábr Ireny Šindlářové: životní zpověď odehrávající se v Olomouci a jesenických horách

Pod názvem evokujícím dětské rozpočitadlo se skrývá autobiografická próza moravské spisovatelky Ireny Šindlářové, která je známá také díky svým básním a pohádkám.

V literárně ztvárněných reminiscencích životních epizod vypráví autorka o svých vlastních prohrách, zklamáních, úzkostech, ale i komických příhodách, které ji potkaly. Je to otevřená zpověď tvůrčího člověka, plná pravdivých obrazů, které jsou sdělné všem generacím posluchačů nebo čtenářů.

Třídílnou četbu na pokračování dramaturgicky a režijně připravil režisér Michal Bureš, který ji nastudoval s herečkou Valérií Zawadskou. Technicky spolupracoval mistr zvuku Radek Veselý, hudebně se podílel Antonín Schindler. Četba byla natočena v Českém rozhlase Olomouc roku 2013.

autoři: Michal Bureš , sul
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.