Jsem absolventem francouzského lycea v Olomouci a brněnské JAMU. První rozhovor jsem vedl roku 1994 v olomouckém rozhlase s Leošem Suchařípou.
Musím přiznat, že coby disciplína mi živé vysílání zpočátku nahánělo hrůzu, dnes ho naopak vyhledávám. Přináší jedinečnou možnost reagovat v jednotě čase a prostoru na aktuální dění, přenést pel pomíjivosti, jíž každý pocit bezesporu je, mezi debatující a posluchače.
Rád se setkávám s lidmi, kteří mají co říct, kteří se nebojí vyslovit svůj názor, kteří jsou otevření a smělí. Ne vždy takové potkávám, o to je pak debata s nimi větší výzvou. Rád poslouchám diskusní pořady Francouzského rozhlasu, jsou mi inspirací. Rád čtu dlouhé romány, jsou mi uklidněním. Rád poslouchám dobrou hudbu, je mi uvolněním.
Mou hlavní specializací je rozhlasová a divadelní režie a dramaturgie, kterou rovněž vyučuji na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka. Přesedám Sdružení pro rozhlasovou tvorbu, jehož cílem je zvelebovat slovesné žánry.
Jsem ročník 1976, skráně již lehce prošedivělé, nadšený cyklista a vzpěrač milující vlaky, poštu, dobré jídlo a kvalitní víno.
Všechny články
-
Hlásí se Olomouc. Poslechněte si seriál mapující historii olomouckého rozhlasu
V neděli 9. ledna 1949 se na vlně 325 metrů z vysílače Dobrochov poprvé éterem ozvalo: „Hlásí se Olomouc. Vysílá studio Československého rozhlasu v Olomouci.“
-
Tichý dvojhlas. Rozhlasová kompozice z dopisů herce Ladislava Chudíka a básníka Jaroslava Seiferta
10. ledna 1973 byl z Bratislavy do Prahy odeslán dopis, který začínal slovy: „Vážený majstre, máte v ruke list slovenského herca, ktorý prežil kus života s vašou poéziou.“
-
Vysílá studio Olomouc. Vzpomínky Lubomíra Smiřického na olomoucký rozhlas v letech 1959 až 1969
Pásmo ze vzpomínek redaktora Československého rozhlasu Olomouc Lubomíra Smiřického, pozdějšího emigranta do Švýcarska.
-
Štědrý večer s Richardem Pogodou. Olomoucká legenda hraje, zpívá a recituje
Vydáme s proti proudu času, konkrétně až do roku 1912, kdy Lidové noviny na Štědrý den prvně otiskly hanáckou humoresku „Kterak Palazórník a Hodinář slavívali Vánoce“.
-
Bez divadla jako bych nebyl, říká herec Jan Vlasák
„Jan Kačer byl úžasnej pábitel. Dokázal v nás probudit fantazii a vyprovokovat situaci tak, abychom nevyráběli situaci, ale existovali v ní.“ vzpomíná herec Jan Vlasák.
-
Otakar Bystřina: Kterak Palazórník a Hodinář slavívali Vánoce. Hanácká humoreska o dvou kamarádech
Vydáme s proti proudu času, konkrétně až do roku 1912, kdy Lidové noviny na Štědrý den prvně otiskly hanáckou humoresku „Kterak Palazórník a Hodinář slavívali Vánoce“.
-
Za královéhradeckým bardem Pavlem
Velmi nás zasáhla zpráva, že 20. listopadu 2024 odešel do rozhlasáckého nebe milý kolega, tvůrce a režisér Pavel Krejčí, legenda spjatá s Českým rozhlasem Hradec Králové.
-
Josef Jařab: Rektorská rozpomínání. Vzpomínky na Sametovou revoluci na UP v Olomouci
Josef Jařab, známý profesor, amerikanista, literární historik a teoretik pojmenoval jednoduše svou autobiografickou knihu Rektorská rozpomínání.
-
Češi se podceňují, zatímco Poláci se rádi přeceňují, říká překladatel a režisér Michal Sieczkowski
Do polštiny přeložil scénáře Formanových, Passerových i Papouškových filmů, „Vlastníky“ i libreto k opeře „Z mrtvého domu“. Zazářil v hlavní roli filmu „Pramen života“.
-
CD Pověstí z Olomouckého kraje je pokřtěno. Zazněly úryvky, Igor Bareš bavil historkami
Poutavá série bezmála 100 poutavých pověstí od Hanou až po Jeseníky už za sebou má nejen vydání na CD, ale také svůj křest.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »