Arnošt Vašíček: Strážce duší

12. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy smutek - zoufalství - temná hodina duše

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Vydáme se na hrad Vrchnov, do jehož prostředí zasadil Arnošt Vašíček v knize Strážce duší svůj tajemný detektivní příběh Tajemství templu.

Na cestách za tajemstvími naší planety navštívil Arnošt Vašíček více než 80 zemí na pěti kontinentech včetně mnoha ostrovů v Tichomoří a v Indickém oceánu Předmětem jeho zájmu jsou především nerozluštěné archeologické nálezy, prokazatelně zaznamenané nevysvětlitelné úkazy, tajemné jevy a utajované rituály. Za záhadami a tajemstvími však často není třeba cestovat přes půl zeměkoule. Detektivní příběh Arnošta Vašíčka se odehrává na českém hradě Vrchnov.

Ostravský publicista a spisovatel Arnošt Vašíček patří mezi záhadology. Toto hybridní slovo s českým začátkem a latinskou koncovkou označuje člověka, jehož záhady zajímají natolik, že je sám vyhledává, zkoumá a taky o nich píše.

Účinkují: Karel Čepek, Jan Hájek, Tomáš Jirman, Gabriela Mikulková, Lada Bělašková, Dušan Škubal a další
Připravila: Eva Lenartová
Zvuk: Hana Kovalová
Režie: Marek Pivovar
Natočeno: 2008
autor: ele
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová