Balet - krása i odříkání

Jelena Illiina se baletu věnuje od svých devíti let. Pochází z moldavského Kišiněva a do baletní školy ji přivedl táta, protože v této cestě viděl pro dceru zajištěnou budoucnost, ale také celoživotní řeholi a odříkaní.

Jak tvrdá je ruská baletní škola už k devítiletým dětem? Jak tvrdé k sobě i mezi sebou navzájem umějí být baletky?

A jak vlastně žije žena, která zastavila čas, a místo baletního důchodu i po čtyřicítce a se dvěma dětmi stále tančí náročné baletní role?

Ve Větrníku jsme v úterý 15. dubna přivítali sólistku baletu Moravského divadla Olomouc, Jelenu Illiinu. Rozhovor s ní si poslechněte v prázdninové repríze v pondělí 25. sprna.

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.