Životní cíl můžeme mít i po šedesátce, je přesvědčená propagátorka bylinek Dagmar Langová

16. červenec 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dagmar Langová, poradkyně v oblasti zdravotní prevence
0:00
/
0:00

Před lety měla Dagmar Langová z Dolan vážné zdravotní potíže, které chtěla řešit přírodní cestou. To ji přivedlo k bylinkám a už u nich zůstala.

„Zaujal mě český výrobek z bylin určený přímo na mé problémy. Zkusila jsem ho a on zabral. Po pár dnech jsem se začala čistit a dobře spát,“ vzpomíná. Rozhodla se pak o produktech zjistit víc a pomoct také své mamince, která už 40 let bojovala s astmatem a o které dnes říká: „Za měsíc jí bude 87 let a je naprosto soběstačná.“

Tak Dagmar Langová začala studovat, zajímat se o zdravý životní styl, alternativní medicínu, psychosomatiku, vyzkoušela jógu i holotropní dýchání. Dokonce se stala poradkyní v oblasti zdraví a zdravotní prevence.

Na jaře si máme podle Dagmar Langové vyjet do přírody a nasbírat jahodník, borůvčí, maliník a ostružiník, nasušit je a připravit si čaj na zimu. „Já chodím pravidelně na vojtěšku setou, kterou můžete koupit i v semínkách. Pár jich zasejete do truhlíku a ona vám bude odkyselovat organismus,“ popisuje. O další rady a zkušenosti s bylinkami se podělila v rozhovoru.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová