Do Olomouce mě přivedla vojna

Libora Gašparoviče přivedla do Olomouce náhoda – povolávací rozkaz na vojnu. Město si ale zamiloval, a tak je už více než tři desítky let jeho domovem.

Se svou agenturou se věnuje organizaci významných kulturních a společenských projektů – jako například byly olomoucké oslavy Silvestra, Olomoucké kulturní léto, každoročně pořádá Oslavu maršála Radeckého s mezinárodní přehlídkou mažoretkových souborů a vojenských dechových orchestrů.

Ve spolupráci s Unií výtvarných umělců Olomoucka provozuje Galerii Patro, výstavní program se zaměřuje především na výtvarnou scénu Olomouckého kraje a na projekty spojené s představením výtvarníků partnerských měst Olomouce.

Ve spolupráci s Olomouckým krajem rozvíjí ediční program reprezentativních publikací o výtvarném umění.

Galerie Patro

V této edici dosud vyšlo: Krajina v tvorbě umělců Olomouckého kraje, Osobnosti Olomouckého kraje, Figura v tvorbě umělců Olomouckého kraje, Sochařská tvorba Olomouckého kraje.

V srpnu letošního roku převzal vydávání olomouckého kulturního zpravodaje Kdy-kde-co, který se může chlubit více než padesátiletou tradicí.

autor: av
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko