Festival Prix Bohemia Radio se stal nedílnou součástí olomouckého kulturního života

Mezinárodní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, jehož vyhlašovatelem je Český rozhlas, se poprvé ve své historii uskuteční převážně v on-line prostředí. V souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situací nabídne program festivalu živé on-line streamy debat odborných porot s tvůrci děl a poslech soutěžních příspěvků z pohodlí domova.

Mezinárodní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio se uskuteční ve dnech od 12. do 14. října částečně z Olomouce a částečně z Prahy. Ve třech festivalových dnech nabídne čtyři soutěžní kategorie, divadelní představení a debatu Českého rozhlasu Plus na téma Big Data – Komfort versus soukromí. Tradiční veřejné poslechy soutěžních děl spojené s debatami odborných porot, tvůrců a diváků se letos kvůli přijatým vládním opatřením uskuteční on-line. Soutěžní příspěvky si veřejnost může poslechnout na webových stránkách festivalu z pohodlí domova až do neděle 18. října 2020.

„Festival Prix Bohemia Radio si i letos zachová svůj mezinárodní rozměr a představí to nejlepší z rozhlasové tvorby. Návštěvníci sice letos bohužel přijdou o většinu tradičního doprovodného programu v Olomouci; on-line podoba festivalu jim ale zase nabídne jiné atraktivní formáty. Věřím, že si festival nadále zachová své tradiční příznivce a přiláká i nové publikum,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Končící 36. ročník jste kvůli pandemické situaci mohli bohužel sledovat pouze online, ale závěrečný ceremoniál s vyhlášením výsledků vám jako obvykle nabídne i ČRo Olomouc. Poslouchejte dnes po 20 hodině.

autor: bbu
Spustit audio