Hned tři výročí si na vyprodaném koncertě připomněli Progres 2. Podívejte se na video

16. listopad 2018

Koncertní středa s brněnskou legendou připomněla 50. výročí založení kapely, 40 let od premiéry Dialogu s vesmírem a po 30 letech vydanou novou desku.

Novinka nese název Tulák po hvězdách a jde o koncepční album, které kromě CD vychází také na 2LP. „Na čtvrtou, volnou stranu vinylu jsme přidali čtyři archivní skladby jako bonus,“ říká kytarista Pavel Váně.

Kromě tradičních pecek z nejrůznějších období své historie skupina začíná hrát i skladby z nového alba, které jsme pokřtili také při vystoupení v Českém rozhlase Olomouc. Podívejte se na video z koncertu.

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...