Hokej a malování, dvě vášně Katky Kaplanové. Zvládá je skvěle, hrála za reprezentaci a chystá výstavu v Portugalsku

Zlaté Nagano může za to, že vzala do ruky hokejku. Začínala v pěti letech v rodném Šternberku. „Až do patnácti jsem byla v týmu jediná holka,“ vzpomíná. A pochvaluje si vztahy, které mezi sebou měli. Čtyři roky byla dokonce kapitánkou.

Katka Kaplanová

Za ženy Katka Kaplanová poprvé nastoupila v Karviné, tři sezóny prožila ve Švédsku, a dotáhla to až do reprezentace. Letošní sezóna je první, kdy hokej nehraje. S bývalými spoluhráči se ale schází.

Druhou vášní Katky Kaplanové je malování. Miluje barvy, hodně používá spreje. Říká o sobě, že je umělkyně v pop artovém nádechu a freestylovém výdechu. Její práce si aktuálně můžete prohlédnout na olomouckém Olodvorku.

Výstavu měla v Brně, další připravuje v Praze a míří i do Portugalska, kde by chtěla mít své obrazy  v době konání MČR v surfování. Dalším sportu, který ji baví. „Prkno jsem vyzkoušela v Americe, na Bali i v Portugalsku,“ usmívá se úspěšná mladá žena, která ráda cestuje.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio