Hokejová brankářka Blanka Škodová ze Šternberka zářila na ženském MS. Poslechněte si, co říkala, když jí bylo 17 let

17. duben 2023, aktualizováno

Hokejová brankářka Blanka Škodová, rodačka ze Šternberka, byla velkou oporou české hokejové reprezentace žen na probíhajícím mistrovství světa v Kanadě.

České hokejistky v neděli po výhře 3:2 nad Švýcarskami podruhé za sebou slavily světový bronz.

A Škodová, která v mládežnických letech prošla týmy Uničova, Olomouce nebo Přerova, na tom měla velkou zásluhu.

České hokejistky ve čtvrtfinále přetlačily Finky, v semifinále však nestačily na Američanky. V souboji o bronz ale přetlačily Švýcarky, a mohly se tak radovat z obhajoby třetího místa.

Když byla v roce 2015 hostem Jirky Matějů ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc, měla teprve namířeno do zámoří, kde už nyní působí šest let. Vzpomínala na své začátku, jaké je to hrát hokej s kluky a mnohem víc.

Poslechněte si, o čem všem sympatická – tehdy ještě 17letá – slečna vykládala. Záznam celého rozhovoru naleznete v přiloženém audiu výše.

Nadějná hokejová brankářka Blanka Škodová
autoři: Jiří Matějů , dja
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.