Hrdinové románů mladé olomoucké spisovatelky Anety Kollerové Maškové jsou senioři, jejich světu rozumí víc než své generaci

Vydala zatím dvě knihy – Přes práh, o nevšedním přátelství zdánlivě smutného učitele v důchodu Filipa a devítileté veselé slečny, a Každý den je Valentýn, který propojuje osudy seniorky Bronislavy a o generaci mladší vášnivé květinářky.

Psát začala Aneta Kollerová Mašková na střední škole. Ale až po skončení vysokoškolských studií si dodala odvahu a poslala první povídku do Českého rozhlasu Olomouc. Natočila se. A pak další. Pro naši stanici aktuálně připravila pětidílnou četbu na pokračování své prvotiny Přes práh. Vysílat se začne 1. září.

Psaní má údajně spoustu pozitivních vedlejších účinků. „Člověk třeba zapomíná na problémy, které řeší v běžném životě. Ocitne se v krásném procesu, uzavřený v bublině, v níž žije příběh svých hrdinů. A nevnímá nic jiného,“ vysvětluje olomoucká spisovatelka.

Mít vlastní knížku za výlohou je opravdu krásný pocit.
Aneta Kollerová Mašková

Aneta Kollerová Mašková je knihami obklopená od dětství. Vystudovala knihovnictví a posléze obor český jazyk - latina. Pracuje v knihkupectví, kde zákazníkům může nabízet i své romány. „Mít vlastní knížku za výlohou je opravdu krásný pocit,“ přiznává skromně s úsměvem.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

autor: voj
Spustit audio