Indie je zemí mnoha kontrastů. Říká veterinář František Špruček
V Indii zažil pokousání opicí, spalování mrtvých, kilometr dlouhé vlaky, nedotknutelné krávy i ptačí nemocnici. A minimum divoké přírody. Jaká je Indie očima veterinárního lékaře?
V Indii prožil tři týdny na přelomu loňského a letošního roku. A podle svých slov nikdy nezapomene na první kontakt s Indií. Na pestrou směsici vůní, barev, ale také hluku. V údivu je nad tím, jak málo osobního prostoru pro sebe lidé v této přelidněné zemi mají, jak neustále na ulicích narážejí jeden na druhého, tak zvaná „intimní zóna“, kterou v osobním kontaktu zachovávají lidé u nás, je v Indii nemyslitelná a přitom v Indii nezažijete, že by se na sebe lidé mračili a byli naštvaní. Prostě všichni se snesou. A do toho na ulicích i hlavního města všudy přítomná domácí zvířata, dobytkem počínaje, přes kočky, psími smečkami konče. A jak říká František Špruček, v této směsici panuje dokonalá symbióza.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.