Inovační centrum Olomouckého kraje pomohlo na svět látkové knížce, nejoriginálnější hračce roku 2023

13. prosinec 2023 12:03

Inovační centra pomáhají napříč Českem nadějným malým a středním firmám. Například to z Olomouckého kraje podpořilo rodinnou zábřežskou firmu, která zvítězila v soutěži Hračka roku 2023.

Jedná se o interaktivní látkovou knížku, která je hračkou a současně učební pomůckou. Knížka má deset stran s aktivitami navrženými speciálním pedagogem. V sadě je veškerý materiál pro provlékání nebo šití originální hračky.

„Jsou to provlékací knížky, kdy maminky z polotovarů, které vyrábíme na laserech, vyrobí knížku svému dítěti. Jsou tam zvířátka, otvírací okýnka, cvočky, sponky, suché zipy, háčky, nejrůznější věci, které dítěti pomáhají. Slouží k všeobecnému rozvoji těch dětí až do šesti, sedmi let,“ říká Tomáš Hurta, jednatel společnosti, která látkové knížky vyrábí.

Kniha slouží k všeobecnému rozvoji těch dětí až do šesti, sedmi let.
Tomáš Hurta, jednatel společnosti

Na vyšší úroveň rodinnou firmu doslova nakopla spolupráce s inovačním centrem Olomouckého kraje. „Máme to chráněné v celé EU. Dořešili jsme certifikace tak, abychom mohli plnit harmonizované normy EU a mohli tím i do zahraničí. Neuvěřitelně nám to pomohlo a posunulo nás to mezi, řekněme, dospělejší hráče na trhu,“ uvádí Hurta.

Martin Ohlídal z inovačního centra Olomouckého kraje může vytipovat ty nejlepší poradce, experty či mentory, kteří můžou firmě pomoci. „Jsou to velmi zkušení lidé, kteří mají za sebou minulost buď v top managementu, anebo to jsou sami majitelé a zakladatelé úspěšných firem,“ zmiňuje Ohlídal.

Pomoc už 35 firmám

Inovační centrum Olomouckého kraje pomohlo takto od svého vzniku v roce 2021 dohromady 35 firmám. Záběr je široký. Od uměleckého kreativního průmyslu přes IT až třeba po akvaponické farmy.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio