Jak zpívají Jiřinky

25. prosinec 2017

Chrámové scholy jsou nejen součástí liturgie, ale také příjemným zpestřením svátečních bohoslužeb. Schola Jiřinky působící při farnosti kostela sv. Jiří v Moravičanech je přece jen poněkud jiná. Působí v ní hlavně mladí lidé a věnují se nejen zpěvu, ale muzice jako takové.

Připravit program na vánoční svátky nebývá jednoduché. Jak vznikal ten moravičanský se vydal těsně před svátky zjistit kolega Mirek Kobza. Povídal si nejen se sbormistryní Hanou Bednářovou, ale také s některými zpěváky a muzikanty, pro které je hudba nejen službou Bohu, ale také životní láskou.

autor: kbz
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.