Jarmila Šuláková neměla strach s námi hrát a toho si na ní dodnes moc vážím, říká kapelník Fleretu

Zdeněk Hrachový spolu s kapelou letos nestihl moc koncertů, o to víc se těšíme na 16. prosince, kdy zahrají u nás. A nejen z nové vydařené desky, o které jsme si také povídali.

Album V podroušeném stavu vzniklo během jarní covidové uzávěry. „Potřeboval jsem kluky něčím zaměstnat a měli jsme na to dostatek času, možná proto se tak povedlo,“ říká Hrach.

Vzpomínali jsme i na začátky Fleretu v první polovině 80. let. „Kapelu jsme založili hned po vojně, kterou jsem mimochodem absolvoval nedaleko Prahy jako dělostřelec,“ vzpomíná Zdeněk.

Tucet let se živil tím, co vystudoval, tedy chemií. Nakonec ale zvítězila muzika a ta ho živí dodnes. „Občas se mě na něco z chemie někdo něco zeptá, ale já už si pamatuju jen vzorec vody,“ směje se.

Na muzikantský život, vojnu, Jindru Kejaka a samozřejmě i Jarmilku Šulákovou jsme narazili v našem povídání, které si můžete poslechnout zde.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.