Je důležité, s kým bydlíte na kolejích. Založit tam můžete i kapelu

28. srpen 2017
Jananas

Členové kapely Jananas by to potvrdili. I když Jana Infeldová vtipně připomíná, že kytarista Jan Vávra k nim na pokoj původně chodil za její kamarádkou.

„Vzácně jsme se setkali, jsme všichni naprosté individuality, našim neustálým střetáváním se vzniká příjemné napětí, humor a pošťuchování se, ze kterého se kreativním způsobem rodí nějaká témata. Rozhodně se spolu nenudíme.“

Jananas má novou desku To samo. Počkat jsme si na ni museli pět let. Prý je to proto, že jsou nejpomalejší a nejlínější kapela na světě. Skutečnost je prozaická, všichni měli spoustu jiné práce a taky řešili své osobní životy. Třeba děti.

„Jsme precizní, s albem jsme se fakt mazlili,“ říká Jenda Vávra. Postupně zařazovali nové písničky na koncertech a testovali je na posluchačích. „My se musíme na všem shodnout, pak teprve jdeme s tou věcí ven,“ dodává Jana. Nakonec na album zařadili třináct skladeb. Vydali ho u Supraphonu, producentsky se na něm podílel Viliam Beréš. Natočili taky skvělé video k titulní písničce.

My rádia nepotřebujeme, rádia potřebují nás

„Naše kapela nikdy neměla prioritu dostat se za každou cenu do rádií, my jsme v tomto takoví samorosti,“ říká Jana. Nejdůležitější je pro ně dobrá deska, se kterou nemusejí dělat žádné kompromisy. „Nemyslíme na to, kde to budou hrát, ale na to, co tam v té písničce zní,“ přidává Jenda a se smíchem dodává: „My rádia nepotřebujeme, rádia potřebují nás.“

Rádio je jejich dobrým společníkem na cestách, poslouchají regionální stanice Českého rozhlasu. Líbí se jim nabídka, pořady, které nikde jinde nejsou a taky hudba.